U.P. Football All-Star Game

Past Rosters: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

2018 Team Rosters & Profiles

Black Team

Black Team Coaches:
Head Coach-Al Stenberg, Bark River-Harris
Asst Coach-Bob Maycroft, Bark River-Harris
Asst Coach-Kevin Mileski, Bark River-Harris
Asst Coach-Scott Syrjala, Westwood
Asst Coach-Brad Wiljanen, Westwood
Asst Coach-Luke Gray, Westwood
Asst Coach-Mitchell Messing, Westwood

Black Team Players:
Ryan Arndt, Bark River-Harris
Jesus Beccera, Stephenson
Tyler Blakely, Newberry
Josh Boulden, Norway
Ethan Burke, Westwood
David Carlson, Newberry
Logan Carroll, Escanaba
Alex Chouinard, Gladstone
Donald Denofre, Ishpeming
Garrett Dodds, Pickford
James Domitrovich, Ontonagon
Tabin Filizetti, Westwood
Aaron Hainault, Lake Linden-Hubbell
Mike Hall, Bark River-Harris
Hayden Haslow, Escanaba
Grant Hokenson, Hancock (Chassell)
Bryce Hornick, Stephenson
Spencer Husbye, Gladstone
Kooper Jahfetson, L'Anse
Jason Janquart, Menominee
Kaleb Johanson, Brimley
Daniel Johnson, Gwinn
Wade Krysiack, Superior Central
Jonah Logan, Forest Park
Jared Miller, North Dickinson
Mike Miller, North Dickinson
Dante Pedrotti, Norway
Sawyer Perpich, Kingsford
Josh Plante, Norway
Robert Ponchaud, Forest Park
Jake Rajala, Houghton
Bailey Ribich, Gogebic (Wakefield-Marenisco)
Francis Scheid, Sault Ste Marie
Kyle Seeley, Manistique
George Sevarns, Newberry
Preston Strong, Kingsford
Jon Sturm, Kingsford
Brayden Tomes, Gogebic (Bessemer)
Dominic Wagner, Lake Linden-Hubbell
Micah Wilson, Norway
Jake Witt, Ontonagon (Ewen-Trout Creek)


Red Team

Red Team Coaches:
Head Coach-Mike Berutti, West Iron County
Asst Coach-Chris Thomson, West Iron County
Asst Coach-Chris Soha, West Iron County
Asst Coach-Kevin Leonoff, West Iron County
Asst Coach-Rae Drake Jr, Bay College
Asst Coach-Neil Clapp, Escanaba
Asst Coach-Jeff Olson, Ishpeming
Asst Coach-Kevin Grundy, Wausau East

Red Team Players:
Zack Albright, Marquette
Aaron Barnes, Hancock (Chassell)
Scout Bigger, Engadine
Alec Blank, Munising
Joseph Boik, Pickford
Connor Bortolini, Forest Park
Jayce Brockhagen, West Iron County
Scott Cooper, Houghton
Aaron Corkin, Ishpeming
David Delayre, Westwood
Jared Demeuse, Gladstone
Jeff Doboy, Stephenson
Liam Gayan, Kingsford
Josh Grassel, Escanaba
Mason Gustafson, St. Ignace
Logan Hardwick, Rapid River
Gavin Harris, Rapid River
Brandon Henschel, West Iron County
Ethan Homola, Westwood
Darin Johnson, Gladstone
Chase Kreski, Kingsford
Jarrett LaCasse, Rapid River
John LaMothe, Pickford
Ramsey Luft, Superior Central
Foster Miller, L'Anse
Connor Ortman, Norway
Austin Persson, West Iron County
Eddie Plumley, Kingsford
Jeff Rahilly, Newberry
Joseph Rietveld, Kingsford
Hunter Riley, North Central
Jacob Rivard, Menominee
Zach Robarge, Forest Park
Peter Ropiak, Forest Park
Johnathan Schlenvogt, Escanaba
Jeff Stenson, Gladstone
Lucas Sundling, Rapid River
Neil Tomasoski, West Iron County
Jacob Tucker, Iron Mountain
Cooper Twardzik, Calumet
Nick Voelker, Calumet
Robby Williams, Negaunee
Scout Wunder, Escanaba





U.P. Football All-Star Game

Yooper Bowl


U.P. Football All-Star Game Trophy

U.P. Football All-Star Game Ring